Asistentky mají v ČR vlastní asociaci

datum publikace 13.09.2008

TOP Asistentka

V ČR právě vznikla Asociace Profesionálů v Administrativě, která zároveň vyhlásila celostátní soutěž TOP asistentka ČR.

Profesionální asistentka nad zlato!

V ČR právě vznikla Asociace Profesionálů v Administrativě

PRAHA - V České republice se dosud na administrativní a asistentské pozice nahlíželo jako na nezajímavé, přechodné, méně důležité nebo dokonce podřadné. Těžko ale budeme hledat společnost, která se obejde bez příjemné, komunikativní a vzdělané asistentky a efektivní, pružné a bezchybně fungující vnitropodnikové správy.
Na podporu prestiže a vyšší profesionální úrovně pracovníků na náročných asistentských a administrativních pozicích vznikla Asociace Profesionálů v Administrativě – TOPasistentka o. s., zkráceně APA.

Její zakladatelé se inspirovali úspěšnými příklady ze zahraničí, kdy např. v USA byla již v roce 1942 založena asociace „National Secretaries Association“, která působí dodnes pod zkratkou IAAP. Ta již v padesátých letech 20. století založila program pro určení standardů kvality v administrativě – CPS, resp. CAP. Česká APA se stala členem IAAP v květnu 2008.

Do světa se rozšířil také u nás zatím méně známý svátek – Den Asistentek – který se
v USA slavil poprvé již v polovině minulého století.

Prezident APA, Jan Poledník, říká: „Rozhodli jsme se následovat skvělé zkušenosti partnerů ze zahraničí a založit rozsáhlý projekt, který je určen všem ženám a mužům se zájmem o problematiku moderní administrativy a mají chuť zvýšit svojí hodnotu pro sebe samé, pro svého zaměstnavatele, i na trhu práce vůbec.“.

APA nabízí svým členům množství hmotných i nehmotných výhod, vzdělávání a účinnou podporu v otázkách spojených s výkonem profese. „Nabízíme i pomoc v obtížných životních situacích spojených s opětovným nastartováním kariéry po mateřské dovolené, s možnostmi práce na půl úvazku, nebo uplatněním osob se sníženou pracovní schopností. Administrativu vnímáme jako základní a velmi důležitou platformu pro jakýkoliv další kariérní postup. Jedná se o natolik široké spektrum zajímavých aktivit,
že poctivě vykonávaná a designovaná administrativní pozice musí zákonitě každému pracovníkovi přinášet uspokojení a další perspektivy,“ dodává.

APA vyhlásila celostátní soutěž TOPasistentka ČR

APA je mimo jiné také vyhlašovatelem a pořadatelem celostátní soutěže TOPasistentka ČR, jejíž první ročník bude odstartován na podzim tohoto roku, jako prestižní ocenění pro administrativní pracovníky.

Asociace Profesionálů v Administrativě – TOPasistentka o.s. – není určena pouze jednotlivcům. Nabízí svou pomoc, konzultační a „tailor-made“ vzdělávací služby i firmám tak, aby jejich týmy dosahovaly jednotné vysoké profesionální úrovně při plnění náročných úkolů. APA zajišťuje spolupracujícím firmám i bezplatnou inzerci administrativních pozic, nebo zvýhodněné využití služeb specializované personální agentury.

Hlavním realizátorem celého projektu APA je profesní internetový server www.asistentka.cz za spolupráce s www.manualzeny.cz .

O asociaci:

APA je občanské neziskové sdružení, které je určeno každému, kdo chce zvýšit svojí hodnotu na trhu práce a být opravdovým přínosem firmě svého zaměstnavatele.

Hlavní cíle činnosti APA:

  • zvyšování profesionální úrovně administrativních pracovníků a jejich prestiže
  • poradenství v oblasti vzdělávání, kariéry, rozvoje osobnosti
  • zprostředkování setkání, workshopů, konferencí a kurzů
  • šíření a poskytování oborových informací
  • poskytování zázemí pro podporu profese
  • pomoc s uplatněním obtížně umístitelných

Více na www.topasistentka.cz

Vlastní cesta má v této aktivitě také zastoupení ,Jiří střelec Marie Zelená

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Jen tehdy, pokud vás práce zcela naplňuje a baví, můžete dosáhnout skvělých výsledků.“ více >>

Yveta Sommerová Yveta Sommerová

Znáte ten pocit...dneska se mi nic nechce dělat. Občas se to stane každému, že nemá svůj den. Pokud vás to ale trápí každé ráno, je nejlepší čas na změnu. Najděte si práci, která vás bude bavit, která vás bude naplňovat, kterou budete mít chuť stále zdokonalovat. Jen tak budete spokojení a budou za vámi vidět výsledky.

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie