Digitální pero je technologie, která ručně psaný text do firemních formulářů převádí do informačního systému a nebo jen do Vašeho PC k dalšímu zpracování. Již můžete psát na papír a vše mít v pořítači! Technologii je velmi vhodná pro elektronický stavbení deník, který umožní vkládat fotografie stavby do deníku a vše zasílat na firmu, investorovi, dozoru apod. 

Používáte často pero a papír? Položili jste si otázku, jaké by to bylo, kdyby Vámi napsané myšlenky, kresby nebo i vyplněné formuláře byly hned připraveny ve Vašem PC nebo informačním systému k dalšímu zpracování? To vše bez jakéhokoliv scanování nebo přepisování. Ti z vás, kteří mají asistentku, tento problém asi moc netrápí. Co však auditoři, poradci, manažeři, kteří nemohou vše zapisovat do notebooku nebo PDA. Musí rychle reagovat na jednání, kreslit a zápis pak musí poskytnout kolegům z firmy. Ačkoliv jsou notebooky stále rychlejší a rychlejší, jsou na jednání "neohrabené". Zabírají hodně místa na stole, potřebují zásuvku na 220 V, dlouho se startují apod. Kromě toho musíte přepínat mezi aplikacemi a to si bere svůj čas. To vše znepříjemňuje Vaše jednání.

Digitální pero je revoluční technologie, která umožňuje téměř okamžité poskytnutí ručně zapsaných informací do formulářů spolupracovníkům nebo informačním systémům k dalšímu zpracování. Pro uživatele se téměř nic nemění. Není potřeba nákladný technologický trénink, speciálně vybavené PC, ale také uživatel není omezen v pohybu.

Digitální pero - vše, co potřebujete pro převod textu do PC

Pro psaní s digitálním perem potřebujete jen:

 • digitální pero
 • upravené formuláře - ty které běžně používáte
 • mobilní telefon s Bluetooth nebo USB kolébku
 • SW aplikace - aplikace, která běží na internetovém portálu a zajistí převod Vašich dat do emailu nebo informačního systému

Pero také umí číst čárové kódy.

Digitální pero

Digitální pero vypadá jako každé jiné psací pero. Uvnitř však schovává elektroniku s kamerou, která snímá vše, co napíšete nebo nakreslíte. Digitální pera vyrábí společnosti Nokia, Logitech a Maxell. Pero můžete běžně používat jako standardní pero. Pokud vypíšete náplň, doplníte si další, běžně dostupnou v každé prodejně. Pokud chcete psaný text převést do PC v el. formě, je třeba využít upraveného formuláře.
Během psaní digitální pero ukládá data do své interní paměti. Běžně interní paměť pera pojme až 100 A4 stran textu a kreseb.

Formuláře

Digitální pero pro zpracování a přenos rukou psaných textů potřebuje obsahovat speciální rastr drobných teček. Jste-li zvyklí používat vlastní formuláře (např.: formulář pro objednávky, checklist pro audit, záznam z jednání apod.), ten se doplní o tento rastr. Formulář je pak možné si tisknout na barevné digitální tiskárně, kterou má dnes téměř každá kancelář nebo ve větších počtech ve specializované digitální tiskárně.

Přenos dat - psaného textu

Přenos textu je možný:

 • Mobilní cestou - digitální pero přenáší data pomocí Bluetooth™ na mobilní telefony. Ty pak data odešlou přes připojení k internetu na server, kde jsou dále zpracována podle potřeby uživatele
 • USB připojením k PC - až se vrátíte z jednání do své kanceláře, zasunete digitální pero do USB kolébky (standardně se dodává s perem) a potvrdíte přenos dat.

Digitálně posbíraná data jsou okamžitě k dispozici ve firmě pro další zpracování.

SW aplikace digitálního pera - online portál

Digipen portál je SW aplikace, kam jsou přenášena data z digitálního pera. Pero rozpozná o jaký vyplněný formulář se jedná a spolu se SW může jednotlivá data, např. hodnota objendávky 15.000 Kč, převést do příslušného pole v informačním systému. Logistik pracující ve firmě nemusí již nic přepisovat či scanovat. Jen objednávky zkontroluje a odešle dodavatelům. Systém také rovněž může data odesílat k dodavatelům ihned. Také je možné ještě před odeslání data zkontrolovat, případně opravit v internetovém portálu, a pak je odeslat do informačního systému. To je pro případ škrabopisu :-)
Pokud nepotřebujete napojit rukou psaná data do papírového formuláře do informačního systému, mohou Vám, nebo dalším uživatelům, přijít záznamy do emailu.

SW aplikace umožňuje:

 • rozpoznávání textu a dat
 • nastavení přístupových práv - administrátor, uživatel
 • emailový rozdělovač
 • zpracování přijatých dat a jejich doplňování
 • vedení verzí záznamů
 • archivace dat

Aplikace využití digitálního pera

 • záchranný systém - lékaři přímo na místě zásahu vypisují formuláře o stavu pacienta, diagnostice, nasazených léků apod. digitálním perem. Ještě než přijedou s pacientem do nemocnice, mají jejich kolegové všechny potřebné informace u sebe.
 • objednávání materiálu výrobních pracovišť - pracovníci ve výrobní hale vyplní digitálním perem materiál nebo nářadí, který potřebují k další práci. Každý pracovník ihned po vyplnění potřebných kusů se podepíše. Jedno pero může využít celá hala. Po odeslání dat z pera se všechny kusy seřadí do objednávky a odešlou na dodavatele. Firma kromě jasné objednávky má rovněž evidenci spotřeby a vlastnoruční podpisy objedávajících pracovníků.
 • karty pacientů - na příjmu pacienta sestřička nebo pacient sám vyplní registrační formulář digitálním perem vč. podpisu. Vše ostatní se pak již běžnou cestou převede do evidence nemocnice.
 • checklisty pro průzkum trhu - agent provádějící průzkum trhu např. přímo na ulici vyplňuje formulář digitálním perem. Po vyplnění ihned data odesílá do centály ke zpracování.
 • a další.

Reference - ATLAS ELEKTRONIK, Atlantic Multipower Germany, BT, DaimlerChrysler, DATEV, European Space Agency, Goodyear, Hugo Hamann, JENSEN Holding, Lufthansa, Meyer Werft, Nextpractice, Wiebe Holding, .....

VÝHODY digitálního pera NEVÝHODY digitálního pera
Rychlost zpracování - okamžitě po dopsání textu a realizace spojení pera s mobilním telefonem nebo PC Investice - digitální pero a vytvoření aplikace pro Vaše formuláře stojí peníze
Nasazení kdekoliv - formulář je pouze potištěný papír, který je použitelný téměř ve všech podmínkách Úprava stávajících formulářů - formuláře, které používáte je třeba doplnit o speciální rastr
Flexibilní integrace - tato technika je bezproblémově integrovatelná do stávajících procesních a technologických struktur. Rozpoznávání škaredě psaného textu - uživatel pokud chce, aby jeho písmo bylo bezchybně rozpoznané, musí psát úhledně.
Nejjednodušší ovládání - vyplnit formulář perem umí každý!  
Záloha psaného textu - vždy vám zústane rukou psaný text a ještě i jeho elektronická verze  
Čárové kódy - pero umí rovněž číst čárové kódy  
Rukou psaný podpis - uchování rukou psaného podpisu  
apod.  

Více informací o technologii digitálního pera se dovíte .Benefit IT