Módní návrhářka Marie Zelená uspořádala velkou módní přehlídku u příležitosti oslav 750 let první písemné zmínky o obci Ostrožská Nová Ves. Na přehlídce, která byla pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a na kterou přijal pozvání i Pavel Bém představila více jak 100 luxusních modelů.

Módní návrhářka Marie Zelená uspořádala velkou módní přehlídku u příležitosti oslav 750 let první písemné zmínky o obci Ostrožská Nová Ves. Na přehlídce, která byla pod záštitou hejtmana Zlínského kraje, a na kterou přijal pozvání i Pavel Bém, představila více jak 100 luxusních modelů.

Módní přehlídka se konala 31. května 2008 v 17:00 a 20:00 hodin. Pro velký zájem musely být uspořádány přehlídky dvě. Kapacita místní sportovní haly Ostrožské Nové Vsi nebyla schopna pojmout všechny zájemce z místní obce a okolí a také desitky hostů, kteří přijeli ze Zlína, Brna a dalších velkých měst. Přehlídky se zúčastnili téměř všichni starostové a místostarostové z okolních měst a obcí, mnoho významných podnikatelů, ale hlavně lidí, kteří tam přišli, aby viděli um návrhářky Marie Zelené. Uvádění přehlídky se ujal herec Miroslav Šimůnek, který vzbudil velký aplaus, zvláště dámské části publika.

Módní přehlídka byla zahájena významnými hosty Jihomoravského kraje - hejtmanem Zlínského kraje Liborem Lukášem a primátorem města Brna Romanem Onderkou. Za Ostrožskou Novou Ves k významné údálosti její existence přivítal hosty starosta Stanislav Tureček. Pavel Bém i přes veškerou snahu přijet na módní přehlídku, kde byly předvedeny modely z nadoblačných výšin inspirované jeho cestou do Tibetu, se nemohl ze zdravotních důvodů dostavit. Operace kolena si vyžádala klidový stav, místo cesty z Prahy na Slovácko.

Nejdůležitějšími hosty však byli rodiče Marie Zelené, kterým návrhářka na závěr přehlídky za vše poděkovala a předala jim květinu.

Modely představily:

  • Eliška Bučková - Česká Miss 2008
  • Jana Doleželová - Miss ČR 2004
  • Martina Zelená- tvář značky
  • Lena Záhorská - finalistka Big Brother
  • a jako překvapení Michaela Dihlová - čerstvá Miss Europe&World Junior

Michaela Dihlová bude 3.října 2008 zastupovat ČR na světové soutěži, kde bude 40 finalistek z celého světa. Soutěž se bude konat na luxusní lodi ve středozemním moři. Plavba začne v Barceloně. Marie Zelená bude návrhářkou této světové soutěže.
Celkem předvádělo modely Marie Zelené 13 modelek a dva modelové.

Modelky předvedly více jak 100 večerních luxusních a extravagantních modelů. K modelům navrhl šperky Jan Jaroš. Na mole Martina Zelená předvedla šaty ve znaku města Brna a Eliška Bučková na závěr předvedla "Národní šaty" , které byly vytvořeny pro reprezentaci ČR v zahraničí.

Příjemnou večerní atmosféru pomohlo vytvořit také 5 tanečníků a vystoupení písničkáře z Brna Jana Jonáše Zaplatila.

Oslava narozenin - akce byla natolik významnou, že i starosta Uherského Hradiště Libor Karásek se rozhodl zde oslavit své narozeniny.

Poděkování za vznik módní přehlídky patřil nejen všem sponzorům, ale také místní obci a zvláště pak místostarostovi Ostrožské Nové Vsi ing. Pavlu Botkovi.

Fotografie pořídil Vladimír Zemánek.