Profesionální trénink - on-line

datum publikace 20.03.2020

Školení online

Využijte dvou unikátních sítí pro rozvoj dovedností zaměstnanců a manažerů a také k dotažení potřebných firemních změn. Získejte profesionální poradce Vlastní cesty on-line jako průvodce k rozvoji potřebných kompetencí a firemních změn. Využijte sítě znalostí vlastni-poznani.cz, kam jsme posledních 5 let ukládali znalosti, které prakticky pomáhaly k vyřešení konkrétních situací, případů u našich klientů.

Související články

Připravte si změny 

Za plného provozu se velmi obtížně dělají změny a ještě náročnější je rozvoj dovedností zaměstnanců. Své o tom ví manažeři a pracovníci Lidských zdrojů (Human Resources). Není dostatek času hledat nová řešení. Zaměstnanci nestíhají dotahovat úkoly a po tréninku spadnou do původního stereotypního prostředí. V době pandemie a nařízené celorepublikové karantény většina pracovníku pracuje z domu. Toto období je zároveň nejlepší pro naučení se něčeho nového, přípravu nového návyku a přípravu nebo dotažení změn. Možná právě teď je vhodné se zaměřit na kapacity a jejich využívání, strategii po ukončení karantény nebo zlepšení komunikačních a manažerských dovedností. Je vhodná doba pro přípravu nových podmínek a firemní ho prostředí po skončení karantény.

Využijte síťě poradců a znalostí on-line 

Již skoro 15 let hledáme s kolegy nejlepší řešení pro naše klienty. Kombinujeme znalosti z různých oborů, aby řešení přinášelo praktické výsledky napříč celou firmou a začaly vznikat synergie. U každého poradce najdete obory, které umí, jaké metody používá a také si můžete vyfiltrovat jeho reference. Navíc jsme zvyklí, že kdokoliv z našich klientů potřebuje pomoc nad rámec tréninků, vycházíme vstříc a on-line pomáháme řešit praktické případy. O tom, že to tak děláme, se dočtete z našich referencí

Již před cca 5 lety jsme si uvědomili, že některé znalosti jsou zapotřebí v každé firmě. Začali jsme do logických , strukturovaných linii připravovat znalosti tak, aby se na konci linie zaměstnanec naučil novou dovednost. Vznikl zcela nový portál, kde postupně roste síť vzájemně propojených znalostí www.vlastni-poznani.cz. Jsou zde znalostní linie určené pro veřejnost, ale také tvoříme znalostní linie na míru konkrétní firmě, konkrétnímu týmu a od ledna 2020 umíme připravit linii na míru pro jednotlivce. Linie využilo: 

300 + 

manažerů, vedoucích, pracovníků

Continental 

Gerflor 

EDAG Engineering

EDAG Production Solution 

TE Connectivity 

Vitesco Technologies

Cesta rozvoje - individuální 

Každý jsme jiný, máme jiné potřeby a navíc v průběhu času se nám mění. V r. 2019 jsme připravili strategii individuálního rozvoje s využitím kombinace tréninků (dnes telekonference, webináře), on-line studia ve znalostních liniích a on-line dohledem poradce. Jenže jen toto nestačí. Je třeba, aby se nové kompetence zaměstnanci učili a používali v souladu s firemní strategií a potřebami nadřízeného a týmu. Pro jednotlivce nebo tým navrhujeme, dozorujeme tzv. CESTU ROZVOJE. Každý si stanovuje vlastní cíle, kterých chce dosáhnout a problémy, které chce odstranit. Vstoupit do Cesty rozvoje je možné skrze dotazník Vlastní cesty. Následně sám uživatel vidí v přehledném grafickém znázornění, jak se blíží ke svým cílům, jak plní potřebné úkoly, jaké konkrétní změny a přínosy zavedl ve své praxi. Po celou dobu má k dispozici síť poradců pro konzultace a je veden vybraným poradcem. 

Jednotlivé úkoly a témata jsou připravována v úzké interakci s nadřízeným a pracovníkem. Navíc víme, že celá řada školení má jen malý dopad do firemní praxe. To je důvod, proč sledujeme změny a přínosy zavedené účastníky naší Cesty rozvoje. Manažer dostává každý měsíc report, co vše zaměstnanec udělal, jakých výsledků dosáhl v praxi a co se tedy reálně naučil. 

Témata pro online rozvoj 

Za léta spolupráce umíme řešit velké množství témat. Jejich přehled najdete v tabulce sekce NABÍZÍME. Témata znalostních linií pro veřejnost najdete na www.vlastni-poznani.cz. Další témata připravujeme a budou v následujících dnech k dispozici:

  • Krizové řízení a komunikace 
  • Manažerská akademie pro juniory 
  • Manažerská akademie pro seniory
  • Projektové řízení 
  • Strategie 
  • ….

Potřebujete jiné téma? Je to snadné - NAPIŠTE NÁM.

Jak začít a jak získat slevu

Máte-li zájem se pustit do rozvoje je několik cest: 

  • Využití jen znalostních linii - běžte na www.vlastni-poznani.cz, vyberte si znalostní linii, registrujte se a můžete začít 
  • Chci nastavit CESTU ROZVOJE pro jednotlivce nebo tým - vyplňte dotazník nebo pošlete email  a kontaktujte Jiřího Střelce. Společně vybereme vhodná témata a způsob jak je uvést do praxe i vzdáleně. 
  • Chci komplexní program s on-line poradenstvím, webináři, znalostními liniemi a Cestou rozvoje - kontaktujte Jiřího Střelce. Společně vybereme vhodná témata a způsob jak je uvést do praxe i vzdáleně.

Máte-li zájem získat slevu na znalostní linie je zde možnost. 25% slevu získáte velmi snadno tím, že nám přispějete do naší databáze problémů, které potřebujete řešit. Na stránce pro Manažerskou zpětnou vazbu (jak chválit a kárat) vyplňte ve formuláři problém, který potřebujete řešit, zadejte emailovou adresu a odešlete. Naše implementovaná umělá inteligence (AI) Vám spočítá, na kolik procent je Váš problém v dané linii řešitelný. Následně Vám pošleme slevový kód na 25% pro znalostní linii. 

Máte tým a chcete komplexnější program on-line se vzdálenou podporou poradců, kontaktujte Jiřího Střelce a domluvte si specifické podmínky na míru Vašim potřebám. 

Jiří Střelec

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Je lepší než popsat stohy dokumentace, nakreslit 1 schéma, obrázek.“ více >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Nejen ISO, AS, OHSAS, CMMI ... a další normy po nás chtějí, popsat co a jak děláme. Většina kvalitářů, manažerů jen popisují texty a ty se kupí. Je to velmi snadné napsat větu. Nejde o větu, jde o to, aby ji lidé pochopili a použili. Normy nám neříkají však jak popsat náš systém řízení. Na rovinu, doba je uspěchaná a lidí nemají čas číst stohy papírů. Informace se na ně valí ze všech stran. Na výš při dlouhém dokumentu si již nepamatují, co bylo na začátku. Obrázek nebo schéma se čte rychleji a také se lépe pamatuje. Co kdyby systém byl vytvořen jako interaktivní model schémat, obrázků a doplňujících textů? Hledejte, kdo ví jak.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace