2 hod týdně k lepším výsledkům

Poradenství po kapkách pro trvalá zlepšení

Poradenství by mělo vyvolat trvalé změny ve firmě, u manažera i pracovníků k lepšímu. Trvalé změny vyžadují návyky, které se nevytvoří v době školení nebo jednorázovým poradenstvím. Pravidelnost (2 hod týdně), dohled na realizací a zkušenosti praktických poradců mohou vyvolat správné návyky, trvalé řešení na nejlepší možné úrovni.

Související články

Určeno pro živnostníky, manažery, malé, střední a velké firmy
Perioda práce týden nebo měsíc
Témata, obory management, marketing, strategie, systém, procesy, kvalita, komunikace, vajednávání a další dle aktuálně řešených problémů
Lokalita dle dohody

 

Firmy utrácí velké peníze za školení, poradenské dny a většinou zjišťují, že celá řada výborných myšlenek školitelů, lektorů, poradců zůstane tzv. „před realizací“. To nikomu nepomůže. Pracovníci po návratu ze školení většinou upadnou do stejného prostředí a operativního stereotypu. Nemají čas, sílu ani kapacity si sednout, zamyslet se, a nové poznatky transformovat do prostředí firmy.
Navíc celá řada otázek je napadne dodatečně, právě když začnou hledat řešení. Jenže lektor, poradce zde již není. Napřed se tedy novinka odloží, pak se odsouvají poznámky do kupy dalších papírů až zapadnou. Nový způsob práce, nové poznatky pro zlepšení efektivity zůstanou na školících materiálech. Manažeři jen vidí stejné chování, stejné chyby a účet za školení v desítkách tisíc.

Naším cílem a cílem sítě našich poradců, je vyvolávat trvale prospěšné změny, které závisí na změně myšlení. Myšlení, jak víme, nelze změnit za jeden den nebo jedno školení. To je důvod, proč Vlastní cesta nabízí pravidelná týdenní/14-ti denní krátké poradenské hodiny.

Proč 2 hod týdně

2 hodiny se týdně lépe najdou než celý den. Můžete je vyšetřit snáze na konci pracovního dne a nenarušit si běžný průběh pracovního dne. Přitom za 2 hodiny je možné najít řešení. Za 2 hodiny nepřehltíte účastníky tolika novými informacemi jako u celodenního školení. Je to časová jednotka, kdy je možné uzavřít tematický blok vč. návrh řešení. Opakovatelnost umožňuje:

 • Snadno si vybavit, co se dělo minule
 • Dopracovat připravená řešení a ověřit je
 • Sledovat realizaci a plnění řešení
 • Navázat a odpovědět na dodatečné dotazy
 • ...

Malé peníze, trvalé změny

Ze zkušeností víme, že firma poradce nejvíce potřebuje pro nasměrování ke správnému řešení. Právě v ten moment, kdy řešení hledá. Svými názory a zkušenostmi může nejlépe pomoci poradce se zkušenostmi v oboru, ve kterém firma hledá řešení. Na většinu běžných problémů stačí identifikovat aktuální stav, určit změny a směry řešení. To poradce s praxí několika let v oboru do 2 hodin zvládá. Firma tímto způsobem poradenství získá v nejkratším čase nejcennější informace, které by jejich pracovníci mohli hledat hodiny, dny, měsíce. Jedná-li se o složitější problém, je možné jej rozfázovat, doplnit chybějící informace a vrátit se k němu další týden.
Poradce při další návštěvě si zkontroluje, zda navrhované řešení funguje a případně společně s pracovníky jej zlepší. Pomáhá pracovníkům řešení DOTAHOVAT DO KONCE! Tím dociluje trvalých změn ve firmě.

Počet účastníků 1-10
Cena za hodinu poradce 1.500 Kč bez DPH

Zkušenost, zásady a nejlepší praktiky

Poradci Vlastní cesty jsou lidé, kteří několik let pracovali v oboru, ve kterém dnes poradují. Dokonce kombinují více oborů dohromady např. modelování systémů-komunikace, sociologie-média, atd. Někteří vedli, nebo stále vedou, vlastní firmy a mezinárodní projekty. To je udržuje v aktuálním dění a potýkají se se stejnými problémy jako jeho zákazníci.
Poradci mají pro poradované obory připraveny nejlepší praktiky, které dokáží specificky použít pro zlepšení efektivity u zákazníka.
Poradci dodržují tyto zásady:

 • Změna – jakoukoliv změnu (i myšlení, které je základem našeho jednání) může nejlépe vyvolat vlastní prožitek
 • Zábava – účastníci musí být v pohodovém stavu, bavit se a aktivně řešit konkrétní situace
 • Konkrétnost – tréninkové situace musí být blízké práci účastníků tréninku
 • Atraktivita – jsou využívány moderní metody, předpřipravené šablony apod.
 • Lidský přístup – lektor přistupuje k účastníkům individuálně, vše vysvětluje na praktických příkladech, navrhuje praktická řešení, dbá na základní komunikační aspekty
 • Přidaná hodnotatrénink musí přinášet přidanou hodnotu pro účastníky individuálně a pro firmu také.

Kdy a pro co použít 2 hod poradenství

Poradce by měl pomáhat pro aktuálně vzniklé situace. V momentě, kdy se tato situace právě řeší. To je doba, kdy dochází k nasměrování firmy, procesu nebo jen chování jednotlivce. Od správné myšlenky, správného řešení se odvíjí efektivita fungování. Představa - „to se pak operativně upraví“ – s sebou nese především navýšení ztrátových časů, vyšší dodatečné náklady, komplikované situace, otrávenost pracovníků atd.

Pravidelné poradenství je vhodné např. pro:

Jiří Střelec

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Mikrořízení je úspěšným zabijákem výkonnosti mnoha malých a středních firem.“ více >>

Martina Václavíková

Občas někde něco nefunguje a my máme tendence vyhrnout si rukávy a udělat to, na co naši zaměstnanci "nestačí". A mikrořízení je na světě. Pokud se tomuto chce manažer vyhnout, musí vědět on i jeho lidé, co má být výsledkem, ten naplánovat, průběžně vyhodnocovat a nakonec ho dosáhnout. Tzn., musí vědět, jak strategii podniku převés do každodenní praxe a práce svých lidí. 

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace