Model práce manažera

Životní cyklus manažera - převzetí odpovědností

Manažer má velmi široký záběr v oblastech, které má řídit/vést. Po zkušenostech jsme zjistili, že hodně (zvláště mladých) manažerů nemá jasno v tom, co vše jejich práce zahrnuje. Sami většinou nedokáží sestavit vlastní model všech řízených aktivit. Vlastní cesta připravila model, který si účastnici upravují na vlastní firemní podmínky.

Související články

Určeno pro   junior manažery, majitele firem, začínající manažery, zástupce manažerů, vedoucí
Doba trvání 1 den (podle konkrétních potřeb firmy a dovedností účastníků)
Počet účastníků 10
Lektoři  Jiří Střelec

Management je škola na celý život. Když si jednou myslíte, že jste jeden stupínek zvládli, přijde změna. Manažer pracuje s lidmi a každý z nich má jiné představy a způsoby. K tomu neustále budou přibývat nové výzvy, projekty, technologie apod. Najít způsob, jak to vše s vlastním týmem zvládnout a ještě každému pomáhat k jeho rozvoji, je povinnost manažera a jeho zástupce. Na našem interaktivním tréninku se o to společně pokusíme. 

Na tréninku se účastníci pokusí sestavit vlastní model práce s využitím modelu práce manažera od Vlastní cesty. Model si podle nově získaných znalostí upravují na vlastní firemní prostředí. Model jsme sestavili na základě vytvoření systémů řízení pro malé, střední i velké firmy. Využíváme i mezinárodní standardy jako ISO 9001, TS 16949, AS 9100 a další. 

Školení je chronologicky sestaveno, vychází z toho, jak nový pracovník přebírá manažerský post. Není probíráno jen to, co vše musí převzít, ale i jak postupně je vhodné jednotlivé aktivity přebírat a rozvíjet. Jedná se vlastně o životní cyklus manažera, od převzetí pozice a případně až po ukončení. 

Celý trénink je interaktivní. Lektor postupně s účastníky odhaluje možná kritická místa a úskalí konkrétních manažerských pozic. Lektor více jak 20 let audituje různé manažerské pozice (manažer logistiky, vedoucí kvality, manažer vývoje, ředitel výroby, …) a proto upozorňuje na konkrétní úskalí jednotlivých odborných pozic. Zároveň navrhuje konkrétní způsoby pro zlepšení. 

Program tréninku obsahuje: 

 • Životní cyklus manažera/vedoucího týmu - model obsahuje základní oblasti:
  • strategie
  • týmy
  • procesy
  • plány
  • kontroly
  • opatření
  • porady
  • hodnocení 
  • ….
 • Posilování vztahů v týmu
 • Komunikace manažera
 • Kalendář pravidelných ročních aktivit
 • Podpora vztahů v průběhu roku
 • Sladění modelů – Životní cyklus manažera a Kalendář aktivit

Účastníci mohou pracovat samostatně nebo budou rozděleni do dvou skupin a budou připravovat pro svou práci nejlepší model, který by po tréninku měli využít v každodenní práci. 

Výsledek tréninku 

Pochopení povinností vedoucího pracovníka a nastavení vlastního optimálního modelu vedení týmu a dosahování nejlepších výsledků pro firmu. Připravení Kalendáře pravidelných ročních aktivit. Poznání různých způsobů vedení týmu a vzájemná odezva od kolegů a lektorů na způsob vedení  a komunikaci v týmu.

Cena

Cena se odvíjí podle konkrétních požadavků zákazníka. Zavolejte a nechte si připravit program a kalkulaci na míru Vašim potřebám.

Jiří Střelec

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Neví-li nikdo, jak kvalitní práci děláte, je to jako byste jí neudělali.“ více >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Udělat pro zákazníka, manažera, kolegu kvalitní práci by mělo být samozřejmostí. I kvalitní práce musí být řádně odprezentována. Není-li zákazník o této kvalitě informován a ještě lépe o ní přesvědčen, pak jsme kvalitní práci neudělali.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace