Cesta plná strastí nás může posunout dál

datum publikace 15.12.2019

Certifikáty pro Female Talents

Dne 5.12.2019 jsme předali skvělým manažerkám firem Continental, Vitesco Technologies a Continanetal Barum certfikáty “Aktivní manažerka” v rámci dlouhodobého programu Female Talents. Program připravujeme na míru již od roku 2017. Každý rok je jiný, náročnost roste a výsledky jsou lepší.

Nebyla by to Vlastní cesta, aby se celý program průběžně nepřizpůsoboval potřebám firmy Continental a jednotlivým účastnicím. Když to šlo, zvýšili jsme náročnost a stres. V programu je však několik parametrů, které musí zůstat zachovány, aby výsledný certifikát měl hodnotu vlastní cesty.

Rozvoj a poznání vyžaduje i vnitřní přeměnu 

Na začátku si každá manažerka plánovala jakých cílů chce dosáhnout a co chce změnit na svém působišti. K tomu si také plánovaly společný rozvoj jako tým. Ze začátku to vypadalo jako nevinný a velmi jednoduchý úkol. Jenže tým lektorů je doprovázel na jejich zvolené cestě a nedal jim vydechnout. Pokud u některých znalostí neměly účastnice jistotu nebo pociťovaly obavy, nastoupil situační trénink a doplňkový úkol. Každý krok musel být řádně aplikován v praxi. Nejen to, účastnice musely mít výsledek a i dobrý vnitřní pocit. Záhy female talents zjistily, že dosáhnout změn na pracovišti vyžaduje i změnu jich samotných. Nejde jen o práci, jak samy vyjádřily: 

“Vnitřní i vnější cesty se spojily” 

“Pracovní a osobní život jsem měla rozdělený, v průběhu programu se spojily v jeden celek.

My sami jsme spojovacím článkem pro pracovní a osobní život. Rozdělit se na půl nebo chovat se schizofrenně do harmonického života nepatří. Work life balance je přesně to, co manažerky potřebují najít, aby dokázaly svou náročnou roli skvěle zvládnout. Jen málokterý manažer si uvědomuje, jak a v čem je odlišná role manažerky a případně matky. 

Nejlépe to dokázaly první maminky manažerky, které se účastnily programu. Dokázaly i s dětmi vést projekty z domu, najít cesty, aby dosáhly výsledků a byly prospěšné pro svého zaměstnavatele. Maminky nechaly všem ostatním vzkaz - “Mámy chtějí pracovat.” 

Certfikát byl odměnou za připravené strasti 

Nejlepší zkouškou je život samotný. Na testech můžete opisovat, u ústní zkoušky můžete mít kliku nebo nápovědu. Na vlastní cestě musíte žít vlastní život a buď sklidíte ovoce nebo budete hlady. Všechny manažerky představily naprosto skvělé výsledky, jichž v průběhu roku dosáhly. K tomu prezentovaly cestu, kterou ušly a také to, co vše musely v životě změnit, aby dosáhly propojení role ženy a manažerky. Ani zde jim lektoři nedali nic zadarmo. Dostaly poslední testovací otázku a musely odpovídat na dotěrné dotazy lektorů a TOP managementu. Obstály a právem si zaslouží certifikát Vlastní cesty “Aktivní manažerka”

Hodně štěstí a dalších skvělých úspěchů jim přeje tým lektorů: 

Jiří Střelec, Petr Hlušička, Vojtěch Bednář, Michaela Opletalová, Monika Kolková

Reference od zákazníka 

Získali jsme referenci od managementu našeho zákazníka. Přečíst si ji můžete Female Talents reference

Jiří Střelec

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Účinné změny začínají u Vás“ více >>

Martina Václavíková

Moje babička říkávala: Ryba smrdí od hlavy. A když se dědovi něco nelíbilo, říkal, že dotyčný: Káže vodu a pije víno. I když se nám takové výroky nemusí líbit, je v nich lidová moudrost, která dokáže změnit svět nejen vaši firmu. Lidé v organizaci mají vzácnou schopnost, přizpůsobit se prostředí, které pro ně manažeří vytvářejí. Chcete-li účinné změny, které budou navíc rychlé a levné, začněte se ptát, jak k danému problému sami jako manažeři příspíváte. 

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace