Myšlenky tvoří život

datum publikace 01.01.2016

Myšlenky tvoří náš život

V životě se chováme podle toho, v co věříme. Realizujeme aktivity, které potřebujeme nebo chceme. V jejich zárodku vždy byla nějaká myšlenka. Myšlenka, která nás uchvátila natolik, že jsme ji vpustili do našeho života a přeměnili na realitu. Vykročte s krásnou myšlenkou do nového roku 2016. 

Související články

Denně nás bombarduje hodně informací, za kterými jsou schovány myšlenky ostatních. Je jen na nás co s nimi uděláme. Dobré by bylo se nad nimi zamyslet a uvědomit si, které jsou prospěšné a které ne. Právě ty prospěšné, nejen jedincům, ale i společnosti, je vhodné podpořit. Vždyť to sami znáte. Myšlenka prospěšná jen pro někoho a na úkor ostatních vždy způsobuje ztráty, bolest a nerovnováhu viz Paretovské optimum

Poradce doporučuje - Vybírejme si prospěšné myšlenky 

Stojí za to se na chvíli zastavit a zhodnotit co nová myšlenka a její realizace může způspobit. Je-li to prospěch, radost je vhodné ji podpořit. Je-li to opak, nezatracujme hned myšlenku, ale zamysleme se, zda ji špatné nechápeme nebo zda není jiný způsob realizace, který bude prospěšný. Vždy je více cest. Hledejme je a vnášejme do našeho života a života ostatních ty správné hodnoty, nebo chcete-li ctnosti. Pak budeme mít okolo sebe více přátel a šťastných lidi. 

Poradenství je o především o myšlenkách, které mají lidem a firmám pomáhat k úspěchu. Doufám, že i v roce 2016 Vám poradci Vlastní cesty přinesou hodně prospěšných myšlenek.

Jiří Střelec

Diskuze k článku

od: vladimír Horáček

k poslednímu článku malá připomínka vloženo: 1.1.2016

v nadpisu je chyba. Myšlenky netvoří život. Život tvoří jedině příroda. Nebude-li příroda, nebude život, nebudou ani myšlenky. S pozdravem a přáním vše nejlepší a nejkrásnější, co nám příroda může dát a nabízí, pokud ji nebudeme devastovat. zdraví a přeje v Novém roce 2016 V.H + jeho žena H.H. Budete-li mít čas, rád se s Vámi potkám. vladimír.

reagovat

od: Jiří Střelec

RE: k poslednímu článku malá připomínka vloženo: 1.1.2016 vloženo: 1.1.2016

Dobrý den, děkuji za reakci. Život v přání je myšlen jako lidský život, který si tvoříme sami. Ano, samozřejmě příroda tvoří život. :-)
Jiří Střelec

reagovat

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Většina firem má skvělého pracovníka pana ONO. Málo kdo ho dokáže skutečně najít.“ více >>

Pavel Trvaj Pavel Trvaj

Nejlepší jsou na poradách a v řešitelských týmech vyjádření typu – „Měli bychom udělat...“, „Udělejte to nějak...“, „Mělo by se....“, „Však On to někdo udělá...“. Všechny tyto věty vlastně zadávají práci panu ONO. Když se však hledá splnění úkolů, výsledky není možné najít pana ONO. Prostě neexistuje. Každý si myslel, že pan ONO je někdo jiný než on sám.

Zadáváte-li jakýkoliv úkol, vždy je třeba jasně se dohodnout s konkrétním řešitelem. Osobou odpovědnou za vyřešení úkolu. To ještě nestačí, je třeba přidat i termín do kdy úkol potřebuje mít firma splněn, jaký má být konkrétní výstup.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace