Myšlenky tvoří život

datum publikace 01.01.2016

Myšlenky tvoří náš život

V životě se chováme podle toho, v co věříme. Realizujeme aktivity, které potřebujeme nebo chceme. V jejich zárodku vždy byla nějaká myšlenka. Myšlenka, která nás uchvátila natolik, že jsme ji vpustili do našeho života a přeměnili na realitu. Vykročte s krásnou myšlenkou do nového roku 2016. 

Související články

Denně nás bombarduje hodně informací, za kterými jsou schovány myšlenky ostatních. Je jen na nás co s nimi uděláme. Dobré by bylo se nad nimi zamyslet a uvědomit si, které jsou prospěšné a které ne. Právě ty prospěšné, nejen jedincům, ale i společnosti, je vhodné podpořit. Vždyť to sami znáte. Myšlenka prospěšná jen pro někoho a na úkor ostatních vždy způsobuje ztráty, bolest a nerovnováhu viz Paretovské optimum

Poradce doporučuje - Vybírejme si prospěšné myšlenky 

Stojí za to se na chvíli zastavit a zhodnotit co nová myšlenka a její realizace může způspobit. Je-li to prospěch, radost je vhodné ji podpořit. Je-li to opak, nezatracujme hned myšlenku, ale zamysleme se, zda ji špatné nechápeme nebo zda není jiný způsob realizace, který bude prospěšný. Vždy je více cest. Hledejme je a vnášejme do našeho života a života ostatních ty správné hodnoty, nebo chcete-li ctnosti. Pak budeme mít okolo sebe více přátel a šťastných lidi. 

Poradenství je o především o myšlenkách, které mají lidem a firmám pomáhat k úspěchu. Doufám, že i v roce 2016 Vám poradci Vlastní cesty přinesou hodně prospěšných myšlenek.

Jiří Střelec

Diskuze k článku

od: vladimír Horáček

k poslednímu článku malá připomínka vloženo: 1.1.2016

v nadpisu je chyba. Myšlenky netvoří život. Život tvoří jedině příroda. Nebude-li příroda, nebude život, nebudou ani myšlenky. S pozdravem a přáním vše nejlepší a nejkrásnější, co nám příroda může dát a nabízí, pokud ji nebudeme devastovat. zdraví a přeje v Novém roce 2016 V.H + jeho žena H.H. Budete-li mít čas, rád se s Vámi potkám. vladimír.

reagovat

od: Jiří Střelec

RE: k poslednímu článku malá připomínka vloženo: 1.1.2016 vloženo: 1.1.2016

Dobrý den, děkuji za reakci. Život v přání je myšlen jako lidský život, který si tvoříme sami. Ano, samozřejmě příroda tvoří život. :-)
Jiří Střelec

reagovat

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Počítače jsou tu proto, aby nám sloužily.“ více >>

Tomáš Janů Tomáš Janů

Někdy můžeme mít pocit, že jsou počítače a programy v nich příliš komplikované. Často nám dokonce mohou přidávat práci anebo další nežádoucí činnosti. Pojďme systémy a práci v nich analyzovat, abychom našli cesty, jak co nejvíce využít jejich potenciál. Není nutné stále dokola opakovat činnosti, které se mohou naučit počítače a telefony.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace