Noví držitelé Certifikátu Vlastní cesty

datum publikace 23.11.2013

Nový certifikát Vlastní cesty

Poradci Vlastní cesty mají nyní nový certifikát. Mohou jej udělit za skutečně dobré výsledky v praxi a prokázané znalosti. Certifikát by měl vždy vyjadřovat mimořádné úsilí, jež musí jeho držitel vyvinout. Jedná-li se o certifikát Vlastní cesty, je třeba, aby držitel v nějaké oblasti překonal i sám sebe. Prostě změnil se k lepšímu, objevil své nové možnosti. 

Nová grafická podoba certifikátu Vlastní cesty

Certifikát by měl vyjadřovat uznání za dlouhodobé úsilí, nově získané poznatky, změnu provedenou v praxi a to ve vlastním vědomí. Ano, to je u vlastní cesty nejdůležitější. Na našich tréninkách vedeme účastníky k sebepoznání a praktickému využívání znalostí v každodenní praxi. Nová grafika certifikátu to musí vyjadřovat a skutečně se to povedlo. Posuďte sami. Grafickou podobu připravila firma LA TAUPE. 

Po přípravě nového certifikátu jej hned získalo 6 specialistů. Všem ze srdce blahopřejeme. 

Certifikát Vedení projektů a týmu II

Druhý rok tréninku na Vedení projektů a týmu absolvovali vedoucí projektů z firmy Continental. Absolvovali 4 etapy:

 1. Koncepční myšlení mi šetří ruce
 2. Dobré rozhodnutí zlepšuje efektivitu
 3. Vlastní cestou k osobní image
 4. Buďme aktivně preventivní

Každá etapa byla zakončena praktickými úkoly, které účatníci realizovali v praxi. Každý na svém vlastním projektu. Lektor si výsledky projednával a kontroloval s managementem firmy. K tomu museli účastníci tréninku úspěšně napsat test a zvládnout ústní zkoušku. Skvěle uspěli a certifikát obdrželi: 

 • Peter Šveda
 • Petr Čvančara
 • Jan Špetla
 • Luboš Rejfek

Úspěšnou zkoušku zvládli 13. listopadu 2013.

Certifikát interního auditora kvality 

O týden později dne 21. listopadu 2013 úspěšně složili zkoušku na interního auditora kvality v souladu s normami ISO 9001 a ISO 19011:

 • Luboš Votýpka
 • Lenka Hurdálková

Interní auditoři z firmy GMC Software nejen že napsali správně testy na obě uvedené normy, ale také na procesní řízení. To však na udělení certifikátu nestačilo. Museli prakticky připravovat interní audity a pak je vést. Doba přípravy trvala 1,5 roku. Zaměřovali se na: 

 • modelování procesů
 • vyhledávání kritických míst
 • měření procesů
 • kladení otázek
 • strategii auditu 
 • apod. 

Úspěšně tak absolvovali specializovaný trénink Auditor je partner s dobrými nápady

Jiří Střelec

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Jde-li o nás samotné a jde nám o všechno, umíme zabrat a změnit se.“ více >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Mnohokrát uslyšíte, že lidé se nemění. Oni se mění a my sami jsme se změnili. Když jsme chtěli první počítač, šli jsme na brigádu. Když nám šlo o dívku snů, byli jsme ochotni se naučit básničku nebo ji dokonce napsat. Když jsme rodiči, chceme a umíme chránit vlastní děti. Jejich úsměv za to stojí. Je velmi málo lidí, kteří nemají o nic zájem a nechtějí se změnit. Často jen nevíme, jak se dostat se zaběhaného stereotypu.

Manažeři občas neví, jak změnu vyvolat případně se obávají toho, že změnu neumí udělat příjemnou cestou. Nepříjemné situace se jim řešit nechtějí.

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace