Oslavte s námi Mezinárodní svátek administrativních pracovníků!

datum publikace 24.04.2009

Poslední úplný kalendářní týden v dubnu je již od roku 1952 celosvětově věnován svátku pracovníků v administrativě.

Poslední úplný kalendářní týden v dubnu je již od roku 1952 celosvětově věnován svátku pracovníků v administrativě. Středa je pak dnem, kdy zaměstnavatelé svým zaměstnancům děkují za celoroční práci a předávají jim drobné dárky a květiny. Letos připadá tento sváteční den na 22. dubna. APA slaví společně se svými členy a veřejností právě v těchto dnech!

Stejně jako mají svůj den děti, ženy, zamilovaní, matky, hasiči, horníci nebo učitelé, mají svůj den i administrativní pracovníci. V mnoha zemích světa je spíše známý pod dřívějším názvem Den sekretářek. Od roku 2000 je však jeho oficiální název Den administrativních pracovníků.

V Německu, kde je Den sekretářek velmi populární, dostávají asistentky, office manageři, recepční, týmoví asistenti a všichni, kdo se podílejí na firemní správě, v tento den především květinové dary. Vhodné jsou všechny druhy řezaných květin, stejně jako i hrnkové květiny a bylinky, které se dají umístit v kanceláři na delší dobu. Ale pozor, za nevhodné jsou považovány rudé růže, které by mohly na pracovišti vyvolat mylný dojem vzhledem k tomu, že tato barva růží symbolizuje vyznání lásky.

Během téměř 60leté historie, kdy se tento svátek slaví, se stal zejména v USA jedním z největších pracovních svátků roku. V USA pracuje přibližně 4,1 milionu asistentek a celkem 9 milionů pracovníků na nejrůznějších pozicích v rámci firemní podpory. Během tohoto svátečního týdne se konají nejrůznější komunitní a zábavné akce. Školení a semináře bývají pro administrativní pracovníky během svátků zdarma.

V březnu tohoto roku provedla APA, jejímž prezidentem je Jan Poledník, průzkum mezi českými zaměstnavateli, z kterého vyplývá, že:

  • 23 % zaměstnavatelů pravidelně oceňuje své administrativní pracovníky v tyto sváteční dny dárkem a poděkováním
  • 26 % zaměstnavatelů o svátku ví, ale neslaví jej a nepovažuje jeho oslavu za důležitou
  • 39 % zaměstnavatelů o svátku neví, ale nemělo by nic proti jeho zavedení do standardu jejich firemní kultury
  • 12 % zaměstnavatelů se vyjádřilo, že o svátku neví a ani jej do budoucna slavit neplánují

V České republice slaví tento svátek především členové a partneři Asociace Profesionálů v administrativě – TOPasistentka, o.s. (APA), která je členem Mezinárodní asociace IAAP, a mimo další aktivity je také vyhlašovatelem Celostátní soutěže .TOPasistentka ČR 2009

Na dny 22. – 25. dubna připravila APA pro všechny členy a zástupce široké veřejnosti jako dárek Dny módy a módních doplňků v Pachtově paláci v Praze, kde bude možné výhodně nakupovat za téměř velkoobchodní ceny.

Nezapomeňte v tyto sváteční dny na sebe a své kolegy ani Vy!

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Soňa Uhrová
PR manager
GSM: +420 777 507 303
sona@conpro.cz

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Subjektivita je jedním z největších zabijáků úspěšných kampaní.“ více >>

Radka Hošková Radka Hošková

Pokud marketingový pracovník přemýšlí, co by se líbilo jemu, jak by reagoval na dané sdělení on, posílá svoji kampaň do záhuby. Cílová skupina, ke které marketér hovoří, je většinou naprosto jiná, než je on sám.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace