Soutěž TOPasistent/ka ČR 2009 jde do finále.

datum publikace 03.11.2009

Vítězka získá skleněnou ruku

Celostátní soutěž o TOPasistentku ČR pro rok 2009, organizovaná Asociací Profesionálů v Administrativě, má za sebou všechna vyřazovací kola a jde do finále. Přihlásili se i odvážní muži, do závěrečného klání se ale žádný z nich neprobojoval. Hlavní cenu ve formě otisku ruky ve skle tak získá letos některá z asistentek. Slavnostní večer bude moderovat Kateřina Janečková známá jako „Ošklivka Katka“, určitě ale půjde o hezkou podívanou!

Soutěž, do které se přihlásilo několik stovek účastnic a účastníků z celé republiky, a která si klade za cíl ocenit nejlepší pracovníky v oboru kancelářské administrativy, byla inspirována obdobnými zámořskými i evropskými soutěžemi. Přihlásit se mohli muži i ženy s nejméně roční praxí na některé z asistentských pozic v rámci firemní správy. Mezi uchazeči se objevilo i několik mužů, kteří však v letošní nelehké konkurenci do finále nepostoupili. Závěrečný večer se uskuteční dne 7. listopadu v TOP HOTEL Praha a role moderátorky se zhostí oblíbená herečka Kateřina Janečková. Ta v televizním seriálu Ošklivka Katka ztvárnila šikovnou asistentku, takže jí téma nebude cizí.

*„Letošních finalistek je celkem 8 a byly pečlivě vybrány v předkolech porotou složenou z personalistů, psychologů, odborníků na etiketu, image a styl a několika vrcholových manažerů,“* říká Jan Poledník, prezident pořádající asociace. *„Jedná se opravdu o velmi kvalitní asistentky, které by si již v tuto chvíli všechny zasloužily ocenění za svůj přínos pro firmy, ve kterých pracují. Vítězkou může ale být jen jedna,“* dodává.

Pro finalistky jsou připraveny zajímavé věcné ceny, absolutní vítězka obdrží originální dar od sklářské firmy Hunat, která se zabývá mimo jiné i velice unikátní technologií zpracování skla ve formě otisků dlaně významných osobností. Vítězka získá jedinečný otisk své pravé ruky na skleněném nosiči.

*„Hlavní cenu z dílny firmy Hunat jsme vybrali právě kvůli její originalitě a také proto, že asistentka je obecně považována za ´pravou ruku´ svého šéfa či svého týmu,“* vysvětluje Eva Čejková ze spolupořádající agentury ConPro a doplňuje:*„Soutěž byla realizována ve spolupráci s mnoha partnery, hlavními partnery letošního ročníku soutěže jsou pak dodavatel kancelářského zboží OTTO Office a internetový portál S-práce.“*

Finalistkami letošního ročníku soutěže TOPasistent/ka ČR 2009 jsou:

 • Katarína Bašná, Hartmann Rico s.r.o.
 • Martina Koutová, KempHoogstad s.r.o.
 • Petra Bártová, HDI Versicherung AG
 • Ivana Kupcová, Polyplasty s.r.o.
 • Veronika Beránková, Premier-Research s.r.o.
 • Jana Kováříková, GlaxoSmithKline s.r.o.
 • Helena Bureš, SUN Microsystems a.s.
 • Veronika Kousalová, Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod

Finálovou porotu tvoří:

 • Eliška Hašková-Coolidge (lektorka a odbornice na etiketu, česká rodačka a bývalá asistentka pěti amerických prezidentů)
 • Jan Poledník (prezident Asociace Profesionálů v Administrativě)
 • Míla Petrová (módní návrhářka)
 • Martina Kovářová (osobní asistentka p. Jiřího Muhlfeita, GM Microsoft pro Evropu)
 • Rosita Ciglerová (autorka odborných publikací pro asistentky a lektorka)

Více informací naleznete na www.topasistentka.cz.

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Jde-li o nás samotné a jde nám o všechno, umíme zabrat a změnit se.“ více >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Mnohokrát uslyšíte, že lidé se nemění. Oni se mění a my sami jsme se změnili. Když jsme chtěli první počítač, šli jsme na brigádu. Když nám šlo o dívku snů, byli jsme ochotni se naučit básničku nebo ji dokonce napsat. Když jsme rodiči, chceme a umíme chránit vlastní děti. Jejich úsměv za to stojí. Je velmi málo lidí, kteří nemají o nic zájem a nechtějí se změnit. Často jen nevíme, jak se dostat se zaběhaného stereotypu.

Manažeři občas neví, jak změnu vyvolat případně se obávají toho, že změnu neumí udělat příjemnou cestou. Nepříjemné situace se jim řešit nechtějí.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace