Trénujeme 10 talentovaných manažerek

datum publikace 01.10.2019

Female management

Vlastní cesta připravila již druhý ročník specializovaného programu pro ženy manažerky. Program je připravován na míru pro firmu Continental. Program má připravit účastnice na náročnou roli v leadershipu, rozvinout jejich talent. Zároveň zachovat rovnováhu jejich osobního života a roli matky. 

Už máme jeden ročník za sebou. Poprvé jsme připravili program, který byl výhradně určen pro talentované manažerky, v roce 2017. Program pod názvem Female Talents si klade za cíl pomoci manažerkám dosáhnout rovnováhy při jejich povinnostech a rozvinout schopnosti leadershipu. Lektoři Vlastní cesty celý program pojímají tak, aby manažerky byly připraveny na všechny velmi náročné situace, které je mohou potkat na úrovní středního a TOP managementu. 

Programu se účastní manažerky z různých lokalit z celé České republiky. Nejen to, zastávají i naprosto rozdílné pracovní pozice a funkce ve firemní hierarchii. Právě tuto různorodost velmi vítáme. Je naprosto obohacující. Rozdílné pohledy a zkušenosti otevírají nové a nové možnosti. 

Letos poprvé byly do programu zařazeny manažerky - maminky na mateřské. Zprvu by se zdálo, že to není vhodné, ale po prvních měsících maminky předvedly skvělé zapojení a výkony. Rozběhly vlastní projekty, které podporují výkonnost jejich zaměstnavatele. Účastnice od nás nedostaly žádnou úlevu, jen pomoc v podobě toho, jak skloubit různé náročné role. 

Náročný program pro talentované manažerky 

Program se zásadně odvíjí od různorodých potřeb firmy Continental v průběhu roku, ale také i od individuálních potřeb účastnic. Lektoři musí neustále analyzovat, které znalosti je třeba rozvinout a jak. Podle toho pak připravují tréninky.  V programu se manažerky setkaly například s těmito tématy:

  • Jak si nastavit vlastní cestu rozvoje
  • Žena ve světě mužů
  • Vedení postojů - specializovaný trénink komunikace pro Leadery
  • Manažerská zpětná vazba 
  • Praktická a pokročilá motivace jednotlivce a týmu
  • Sociální vztahy a rizika
  • Krizové situace leadershipu
  • Zvládání stresu a work life balance
  • …. 

To nebylo vše. Předem si musely samy nastudovat potřebná témata, například ze znalostní linie Jak správně chválit a kárat. Na tréninku pak musely dokázat, že téma prakticky zvládnou i ve svých týmech. K tomu je lektoři potěšili náročnými úkoly, jejichž výsledky prezentovaly nejen kolegyním, ale i váženým hostům. 

 

Jiří Střelec

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Změna není pouhá událost, je to proces“ více >>

Michaela Opletalová Michaela Opletalová

Změna, která má být udržitelná, v sobě spojuje mnoho faktorů a pohledů. Můžeme se na ni dívat z pohledu tvrdých čísel, dat a faktů, ale také z pohledu přijetí a změny v lidském myšlení a přístupu. Jestliže chce organizace provádět takové změny, které jsou přijímané a přinášejí zlepšení, která se od nich očekávají, musí pracovat systematicky nejen se statistikou a výpočty, ale také s lidmi.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace