Veřejná sbírka Svátek s Emilem letos již popáté

datum publikace 15.04.2007

Emil odznak

V úterý 22. května 2007 se uskuteční celorepubliková veřejná sbírka s názvem Svátek s EMILEM, která již pátým rokem podporuje sportující handicapované děti v České republice.

Tisková zpráva, v Praze dne 14.5.2007

V úterý 22. května 2007 se uskuteční celorepubliková veřejná sbírka s názvem Svátek s EMILEM, která již pátým rokem podporuje sportující handicapované děti v České republice. V ulicích více než 115 měst naší republiky bude přes 3300 středoškoláků nabízet odznaky s obrázkem ptáčka EMILA za symbolickou cenu 20 korun a plyšového ptáčka EMILA jako přívěsek na klíče za 50 korun. Záštitu nad sbírkou převzal pražský primátor a hejtmani dalších krajů naší republiky.

Ptáček EMIL je symbolem pomoci všem handicapovaným dětem, které i přes svůj zdravotní problém chtějí sportovat. Své jméno dostal po našem legendárním běžci Emilu Zátopkovi, který se svou pílí a houževnatostí stal jedním z našich „největších sportovců“.

Finanční prostředky získané celostátní veřejnou sbírkou Svátek s EMILEM a dalšími aktivitami pomáhají sportovat zdravotně postiženým dětem, kterých je v naší republice přes sedm tisíc se všemi druhy postižení (tělesné, spastické, zrakové, sluchové a mentální). Tyto děti jsou sdruženy ve sportovních klubech a tělovýchovných jednotách, kde celoročně trénují a zúčastňují se závodů. Od začátku projektu EMIL, což jsou již čtyři roky, obdržely handicapované děti přes 12,5 miliónů korun. Z těchto prostředků bylo zakoupeno sportovní vybavení a také 12 mikrobusů. O účelné a spravedlivé rozdělení prostředků se stará Správní rada projektu EMIL.

Více podrobností o benefičním projektu EMIL se můžete dozvědět na internetových stránkách www.emil-cpt.cz.

Celoročně lze na tento projekt přispívat prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS EMIL na číslo 87777 nebo na benefiční účet číslo 182 182 182 / 0800.

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„S každou nově nabytou dovedností, roste naše moc.“ více >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Moc, která může přinášet prospěch nejen nám samotným, ale i ostatním. Používejme našich dovedností obezřetně.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace