tjanu

Tomáš Janů

tjanu-podpis

Myšlenky poradce

„V rychlíku transformace na digitální společnost už se vezeme. A nelze vystoupit.“

Vezmeme-li v úvahu veškeré oblasti našich životů, které ovlivnily nějakým způsobem informační technologie, tak zjistíme, že těch změn je stále více. Není nutné se všemu za každou cenu podřídit, každý si najde tu svou cestu, jak proplouvat změtí neustále inovovaných služeb a produktů. Důležité je odrazit se od svých osobních nebo pracovních cílů a potřeb, poté je možné zodpovědně využívat vybrané nástroje v náš prospěch.

« předchozí 1 2 3 následující »

Poradce se zaměřuje především na oblasti měření, analýzy dat a zlepšování procesů, navrhování systému sběru dat ve výrobě, simulace výrobních a logistických systémů. Vždy rád hledá cesty toho, jak nám mohou technologie ještě více sloužit a zjednodušovat každodenní život. 

Zásadní oblasti lidského vědění pro Tomáše jsou: průmyslové inženýrství, informační technologie a zdravý rozum.

Průmyslové inženýrství je oblast, které se věnuje hlavně ve výrobních firmách. Jde o to, jak nalézt lepší cesty nejen organizačních otázek. Veškeré vědění, zkušenosti jsou přímo v lidech, kteří denodenně pracují a vytváří hodnoty. To oni ví docela dobře, co by chtěli změnit a co je na práci nejvíce "štve". Je to jeden z důležitých zdrojů nápadů a myšlenek při zlepšování a řešení efektivity činností. Nejvíce naplňující je si s lidmi hrát a vypadá to tak, že je to taky baví. Přece jenom když vezmeme tým seřizovačů, údržbářů nebo skupinu výrobních pracovníků a řekneme jim: "dneska budete součásní interaktivního workshopu", tak se poté něco stane. Něco co v nás všech probudí zájem ukázat kdo je na aktuálním pískovišti králem. Najednou se umíme bavit i o problémech, umíme říct co by se mělo změnit a nebojíme se vyjádřit svůj názor. Tím přávě pravděpodobně začíná něco, čemu by se v učebnicích mohlo říkat trvale udržitelné zlepšování a řízení změn v organizacích.

Informační technologie jsou pro některé magie, pro jiné práce nebo zábava. Historicky jsme se dočkali mnohých aplikací, s kterými ne úplně každý souhlasí. Přece jenom když si představíme, co vše se děje na pozadí našich prohlížečů nebo zdarma využívaných internetových služeb, tak najednou uvidímu tu obávanou stinnou stránku internetu a možností, které nabízí. Možná je nutná určitá obezřetnost, možná jsou veškeré obavy zbytečné, ale v každém případě nám pomáhají technologie mít pohodlnější život snad ve všech oblastech co si dokážeme představit. Mnoho nápadů, které vzejdou na workshopech nebo při analýzách je možno komunikačně nastavit nebo zprocesovat tak, aby počítače sloužily nám a našim potřebám. V profesionálním pojetí se bavíme o tom, jak zajistit, abychom byli upozornění když mistr nevyplnil formulář předávání směny. Můžeme si určit, že v případě změny stavu projektu nebo odsouhlasení jeho hodnot nám přijde zpráva. Vytváříme nový problém nebo novou zakázku? V tomto případě nám systém po vyplnění požadovaných údajů může automaticky vygenerovat a předvyplnit dokumenty a šablony, které potřebujeeme. A co takhle si na telefonu nastavit automatické ztišení v době porady v určitých místnostech nebo časech?

Vše má své pro a proti a neexistuje univerzální přístup na řešení všech problémů. Není ani nutné řešit vše naráz. Podněcující prostředí s kvalitní systémovou podporou v zádech  dává dohromady cestu, která dokáže vést business dopředu. Nástroje jsou pro lidi, systémy pro společnost a změny, které tedy nejsou nahodilé, vedou k úspěšnému naplńování našich cílů.

Adresa

Ing. Tomáš Janů

Tel.: +420 728 833 932
E-mail: janu@leansolutions.cz

IČO: 07915926
DIČ: CZ07915926

Lean Solution & Simulation, s.r.o.
Pode Mlýnem 763/11
779 00 Olomouc - Holice

Své dotazy, náměty a připomínky můžete psát na uvedenou e-mailovou adresu

Obor

Metoda

Norma

Myšlenky poradce

„Počítače jsou tu proto, aby nám sloužily.“ více >>

Tomáš Janů Tomáš Janů

Někdy můžeme mít pocit, že jsou počítače a programy v nich příliš komplikované. Často nám dokonce mohou přidávat práci anebo další nežádoucí činnosti. Pojďme systémy a práci v nich analyzovat, abychom našli cesty, jak co nejvíce využít jejich potenciál. Není nutné stále dokola opakovat činnosti, které se mohou naučit počítače a telefony.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace