Poradce se zaměřuje především na oblasti měření, analýzy dat a zlepšování procesů, navrhování systému sběru dat ve výrobě, simulace výrobních a logistických systémů. Vždy rád hledá cesty toho, jak nám mohou technologie ještě více sloužit a zjednodušovat každodenní život. 

Zásadní oblasti lidského vědění pro Tomáše jsou: průmyslové inženýrství, informační technologie a zdravý rozum.

Průmyslové inženýrství je oblast, které se věnuje hlavně ve výrobních firmách. Jde o to, jak nalézt lepší cesty nejen organizačních otázek. Veškeré vědění, zkušenosti jsou přímo v lidech, kteří denodenně pracují a vytváří hodnoty. To oni ví docela dobře, co by chtěli změnit a co je na práci nejvíce "štve". Je to jeden z důležitých zdrojů nápadů a myšlenek při zlepšování a řešení efektivity činností. Nejvíce naplňující je si s lidmi hrát a vypadá to tak, že je to taky baví. Přece jenom když vezmeme tým seřizovačů, údržbářů nebo skupinu výrobních pracovníků a řekneme jim: "dneska budete součásní interaktivního workshopu", tak se poté něco stane. Něco co v nás všech probudí zájem ukázat kdo je na aktuálním pískovišti králem. Najednou se umíme bavit i o problémech, umíme říct co by se mělo změnit a nebojíme se vyjádřit svůj názor. Tím přávě pravděpodobně začíná něco, čemu by se v učebnicích mohlo říkat trvale udržitelné zlepšování a řízení změn v organizacích.

Informační technologie jsou pro některé magie, pro jiné práce nebo zábava. Historicky jsme se dočkali mnohých aplikací, s kterými ne úplně každý souhlasí. Přece jenom když si představíme, co vše se děje na pozadí našich prohlížečů nebo zdarma využívaných internetových služeb, tak najednou uvidímu tu obávanou stinnou stránku internetu a možností, které nabízí. Možná je nutná určitá obezřetnost, možná jsou veškeré obavy zbytečné, ale v každém případě nám pomáhají technologie mít pohodlnější život snad ve všech oblastech co si dokážeme představit. Mnoho nápadů, které vzejdou na workshopech nebo při analýzách je možno komunikačně nastavit nebo zprocesovat tak, aby počítače sloužily nám a našim potřebám. V profesionálním pojetí se bavíme o tom, jak zajistit, abychom byli upozornění když mistr nevyplnil formulář předávání směny. Můžeme si určit, že v případě změny stavu projektu nebo odsouhlasení jeho hodnot nám přijde zpráva. Vytváříme nový problém nebo novou zakázku? V tomto případě nám systém po vyplnění požadovaných údajů může automaticky vygenerovat a předvyplnit dokumenty a šablony, které potřebujeeme. A co takhle si na telefonu nastavit automatické ztišení v době porady v určitých místnostech nebo časech?

Vše má své pro a proti a neexistuje univerzální přístup na řešení všech problémů. Není ani nutné řešit vše naráz. Podněcující prostředí s kvalitní systémovou podporou v zádech  dává dohromady cestu, která dokáže vést business dopředu. Nástroje jsou pro lidi, systémy pro společnost a změny, které tedy nejsou nahodilé, vedou k úspěšnému naplńování našich cílů.