Continental Automotive - projektové řízení

doba trvání 1.1.2012 - 1.11.2012

Logo Continental

www: www.continental-corporation.com

Osoba: Petr Čvančara

Popis: vedení projektu, práce s týmem a v týmu, hodnocení pracovníků, plánování, hodnocení a tvorba synergii

Poradce: Jiří Střelec

Teoretický i praktický trénink vedoucích projektových týmů s hlavním cílem připravit je na vedení týmu a projektu tak, aby efektivně dosahovali výsledků a zlepšení pro firmu. Naučit je předcházet zbytečným chybám, spojovat pracovníky z různých oddělení do společných týmů.

Cílem bylo naučit nás správnému projektovému vedení. - Petr Čvančara

Související články

Protože jsem již v minulosti měl příležitost zúčastnit se školení s panem Střelcem, tušil jsem, že i toto školení bude jiné, originální. Že nebude jako drtivá většina jiných školení, kde školitel pouze vykládá podle připravené presentace a účastníci pouze poslouchají.

Toto školení, které bylo unikátně připraveno na míru našim potřebám, bylo rozděleno do čtyř fází, během kterých jsme se seznámili s mnoha aspekty projektového řízení od plánování, přes řízení týmu, sbírání výsledků až po hledání a tvoření synergií.

Uvádím zde výběr z mnoha oblastí, které jsme se během školení naučili:

  • Zadání projektu, co má obsahovat
  • Definování cílů projektu a dílčích cílů
  • Co je strategie a jak se tvoří
  • Role v týmu a jak je rozpoznat
  • Vlastnosti a schoponosti dobrého projektového vedoucího
  • Co jsou synergie a jak se tvoří
  • a mnoho dalšího ...

Rád bych také vyzdvihl, že toto školení nebylo pouze jakýmsi předáním znalostí, ale vybízelo nás i k zamýšelní se sami nad sebou a přehodnocování určitých myšlenek jak z pracovní, tak i z mimopracovní oblasti.

Velmi oceňuji způsob jakým pan Střelec školení vede. Byli jsme zataženi do toho se aktivně podílet na školení, ať již při řešení jednotlivých úloh, presentování výsledků na kameru, nebo jsme si sami vyzkoušeli vedení týmu. Pan Střelec má velmi bohaté zkušenosti z mnoha oblastí a oborů a velmi profesionální přístup k vedení školení. Mohu jen doporučit a doufám, že naše firma bude s panem Střelcem spolupracovat i nadále.

V Trutnově 20.11.2012

Ing. Petr Čvančara
Projektový manager v seriové výrobě
Continental Automotive CZ

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Operativa způsobuje usínání manažerů a celé firmy. “ více >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Každý den přibývá velké množství úkolů a výzev k dořešení. V některých firmách byste ani nemuseli chodit domů a pořád by bylo co dělat. Pořád by úkoly nebyly hotové. Pokud se manažeři začnou "topit" v takové operativě, snadno zapomínají na dlouhodobý rozvoj firmy. Strategicky manažeři začínají usínat a s nimi i jejich firma. Nepostřehnou, že okolní prostředí se mění den co den a že konkurence přinesla nové technologie a produkty. Snadno pak přijde doba, kdy již nemusí do práce. Udělejte si každý týden čas na rozvoj sebe sama, svého týmu, firmy. Věnujte se pravidelně strategii a vizi firmy. 

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace