Efko - management

doba trvání 3.9.2005 - stále

www: www.efko.cz

Osoba: Miroslav Kotík

Popis: Strategie, procesy, systém ISO 9001, image, hodnoty, vztahy na pracovišti, komunikační a prezentační dovednosti

Poradce: Jiří Střelec

Zavedení systémů s procesy, které budou přinášet ekonomickou efektivitu, usnadnění práce managementu a získání více kapacit pro strategické a rozvojové aktivity. Vše s cílem sladění všech pracovníků do jednoho funkčního týmu.

Související články

Hodnocení spolupráce ze strany Efka - Radim Neuman, ředitel obchodu:

Z pohledu EFKA se odvedl velký kus práce. Spousta věcí je zatím pouze rozpracována a je potřeba je dokončit. Přesto je jasně vidět posun celého EFKA v komunikaci, systému řízení a samozřejmě i ve výsledcích.

Všechny konzultace a výstupy z nich byly a jsou hybnou pákou, která ukazuje na problémy v systému. Předkládá návrhy jejich řešení, umí je kontrolovat a hodnotit tak, aby vše fungovalo jak má!
Pohled do EFKA před třemi lety a teď je zcela určitě odlišný a jasně definovatelný - před třemi lety byl v EFKU systém - řízený chaos a v současnosti firma podepisuje smlouvy, vystavuje objednávky, vede evidenci zakázek, objednávek i nabídek, kalkulační listy, má vytvořený systém a plán dopravy, vytváří plánovitě požadavky do výroby na základě plánu prodeje pro celý rok. V neposlední řadě všechny tyto dokumenty zakládá a eviduje.

Díky konzultacím s širší účasti zaměstnanců firmy spousta lidí pochopilo, co je všechno potřeba dělat, nebo změnit. Dnes také vidí jak by mohla firma fungovat lépe a efektivněji a to i pro jejich vlastní práci.
Vzhledem k odvedené práci, ať už té faktické týkající se legislativy, pracovních postupů, systému řízení, nebo té osvětové, kdy i ostatní zaměstnanci, nejen vedení pochopilo smysl konzultací a zavádění nového systému. Věříme, že naše firma bude po dokončení změny systému a zavedení všech potřebných procesů, připravena pro implementaci systému jakosti ISO.

Vyjádření majitele 

Firma Efko je ryze českou společností zabývající se vývojem a výrobou stolních deskových her. licenčních produktů k filmovým předlohám (Shrek, Pán prstenů, Madagaskar, Večerníček apod.), především s orientací na zpracování kartonů. 

Při spolupráci s Jiřím Střelcem a Lubomírou Slušnou zvláště oceňuji prezentační a komunikační dovednosti. Jejich zkušenosti v této oblasti nám pomohli zcela zvrátit jednání v náš prospěch. Jednání, která jsme považovali za téměř ztracená. 

Tréninkem dokázali lépe stmelit náš prodejní tým a zvýšit jejich schopnost jednání se zákazníky. Také bych rád zmínil, že zapadli do našeho hravého týmu. Hravost je základem maší mise spolu s přinášením radosti dětem. 

 

MIroslav Kotík 

majitel

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Vojtěch Bednář

Vojtěch Bednář

Poradenství (poradce), Management, Komunikace (Public Relations), Marketing,…

Petr Hlušička

Petr Hlušička

Psychologie/Terapie, Lidské zdroje, Management

Jiří Střelec

Jiří Střelec

Poradenství (poradce), Kvalita - Systémy řízení (ISO), Management, Duchovní…

Pavel Trvaj

Pavel Trvaj

Kvalita - Systémy řízení (ISO), Management, Bezpečnost a PO, Certifikace,…

Poradci

Myšlenky poradce

„Jen ten, kdo žije danou věcí, ji může posunout dál.“ více >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Nejlepší myšlenky nás napadají, když se skutečně danou věcí zabýváme. Shromažďujeme informace, propojujeme vazby, navrhujeme řešení. Prostě zapojujeme všechny naše schopnosti se získanými informacemi. Ne jen jeden den, ale delší dobu. Když prostě s danou věcí žijeme dnes, zítra, ale i příští týden nebo rok. Divili byste se kolik možností se Vám nejednou objeví. Když však Vaše myšlenky patří při psaní projektu tomu, jak budete o víkendu sportovat, nemůže být projekt skvělý, ale jen formální.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace