Honeywell školení interních auditorů

doba trvání 1.1.2008 - 1.1.2011

www: www.honeywell.cz

Osoba: Aleš Vladík

Popis: Trénink - "Auditor je partner s dobrými nápady", školení komunikace, rizika, management, modelování procesů, poradenství

Poradce: Jiří Střelec

Praktická příprava interních auditorů na auditování. Cílem je nové interní auditory naučit prakticky provádět audity bez chyb. Stávající auditory zaměřit na účinnou komunikaci s pracovníky k hledání zlepšení a usnadnění jejich práce. Komunikovat tak, aby se jejich vztahy uvnitř firmy zlepšovaly a audtoři byli přínosem pro manažery a ne kontrolóry dokumentace. Byl vytvořen speciální program trénink auditorů - Auditor je partner s dobrými nápady. Trénink probíhal na systémech podle ISO 9001, AS 9100, TS 16949.

Související články

Auditor je partner s dobrými nápady

Pod tímto názvem se skrává speciální trénink pro auditory. Z praktických zkušeností jsou auditoři trénování na znalosti managementu, komunikace, modelování, vytváření dobrých vztahů, zajištování efektivních postupů, využívání procsního přístupu a další. Lektor do tréniku zapojil znalosti z oblasti marketingu, propagace a Public Relations.

Trénink, školení interních auditorů se stával z praktické přípravy, kde interní auditoři pod vedením poradce připravovali cíle, koncept, plán a program auditu. Také připravili rozbor požadavků normy, byly předem projednané možnosti aplikace v porovnání se skutečným stavem ve firmě. V průběhu příprav byli auditoři trénování na způsoby komunikace a kladení otázek. Na závěr sami obhajovali závěry z auditu, které museli jasně specifikovat.

Vyjádření zákazníka Honeywell

V Brně dne 6.července 2008


Honeywell Turbo Technologies


Spolupráce s panem Ing. Střelcem se skládala ze dvou částí.

První část bylo školení interních auditorů a můžu s klidným svědomím říct, že toto školení bylo přínosné pro všechny školené kolegy a určitě změnilo pohled na roli interního auditora.

Druhá část spolupráce se týkala tvorby intranetového systému jakosti.

Zde bych ocenil dlouhodobou spolupráci s průmyslem a s tím spojené zkušenosti, které jsme využili při tvorbě tohoto systému. Tato spolupráce a přístup pana Ing.Střelce byla prvotřídní.
Když by jsem měl říci, co mi tato spolupráce dala kromě vědomostí a čeho si nejvíce cením jsou to bezpochyby teoretické znalosti systému jakosti a praktické ukázky z různých situací.

Svoje rozhodnutí začít spolupracovat s pane Ing. Střelcem považuji za jedno z nejlepších co jsem učinil při tvorbě systému kvality.
 

Aleš Vladík

Velocity Product Development Engineer

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Stát má armádu právníků, soudců, kteří stejně vše hodnotí až po boji.“ více >>

Pavel Trvaj Pavel Trvaj

Pokud jsem si nastavil pravidla pro dodržování legislativních požadavků v oblasti životního prostředí a bezpečnosti práce, tak je to fajn.  V reálném čase se však jedná o „popsaný“ papír. Abych si zajistil aktuálnost uvedených dokumentů i v budoucnu, tak je třeba předpisy neustále přezkoumávat, aktualizovat a doplňovat nové požadavky. Jedním ze systémových nástrojů je aplikace a případná certifikace podle norem ISO 14001 a OHSAS 18001.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace