Honeywell školení interních auditorů

doba trvání 1.1.2008 - 1.1.2011

www: www.honeywell.cz

Osoba: Aleš Vladík

Popis: Trénink - "Auditor je partner s dobrými nápady", školení komunikace, rizika, management, modelování procesů, poradenství

Poradce: Jiří Střelec

Praktická příprava interních auditorů na auditování. Cílem je nové interní auditory naučit prakticky provádět audity bez chyb. Stávající auditory zaměřit na účinnou komunikaci s pracovníky k hledání zlepšení a usnadnění jejich práce. Komunikovat tak, aby se jejich vztahy uvnitř firmy zlepšovaly a audtoři byli přínosem pro manažery a ne kontrolóry dokumentace. Byl vytvořen speciální program trénink auditorů - Auditor je partner s dobrými nápady. Trénink probíhal na systémech podle ISO 9001, AS 9100, TS 16949.

Související články

Auditor je partner s dobrými nápady

Pod tímto názvem se skrává speciální trénink pro auditory. Z praktických zkušeností jsou auditoři trénování na znalosti managementu, komunikace, modelování, vytváření dobrých vztahů, zajištování efektivních postupů, využívání procsního přístupu a další. Lektor do tréniku zapojil znalosti z oblasti marketingu, propagace a Public Relations.

Trénink, školení interních auditorů se stával z praktické přípravy, kde interní auditoři pod vedením poradce připravovali cíle, koncept, plán a program auditu. Také připravili rozbor požadavků normy, byly předem projednané možnosti aplikace v porovnání se skutečným stavem ve firmě. V průběhu příprav byli auditoři trénování na způsoby komunikace a kladení otázek. Na závěr sami obhajovali závěry z auditu, které museli jasně specifikovat.

Vyjádření zákazníka Honeywell

V Brně dne 6.července 2008


Honeywell Turbo Technologies


Spolupráce s panem Ing. Střelcem se skládala ze dvou částí.

První část bylo školení interních auditorů a můžu s klidným svědomím říct, že toto školení bylo přínosné pro všechny školené kolegy a určitě změnilo pohled na roli interního auditora.

Druhá část spolupráce se týkala tvorby intranetového systému jakosti.

Zde bych ocenil dlouhodobou spolupráci s průmyslem a s tím spojené zkušenosti, které jsme využili při tvorbě tohoto systému. Tato spolupráce a přístup pana Ing.Střelce byla prvotřídní.
Když by jsem měl říci, co mi tato spolupráce dala kromě vědomostí a čeho si nejvíce cením jsou to bezpochyby teoretické znalosti systému jakosti a praktické ukázky z různých situací.

Svoje rozhodnutí začít spolupracovat s pane Ing. Střelcem považuji za jedno z nejlepších co jsem učinil při tvorbě systému kvality.
 

Aleš Vladík

Velocity Product Development Engineer

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Lepší než zjišťovat, kdo má pravdu, je tvořit nové a prospěšné.“ více >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Mnohokrát se dostane do sporů a kolizních situací. Vždy bychom byli rádi, aby viník byl někdo jiný a my měli pravdu. Tak spoustu času utrácíme na hledání pravdy, spíše naší obhajoby. Viníka a příčinu kolizní situace má smysl hledat především pro následné zlepšování.

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace