Manažer kvality ISO 9001 - efektivní procesy

doba trvání 1.1.2006 - stále

Logo Okna s.r.o.

www: www.cz-okna.cz

Osoba: Lubomír Spurný, majitel

Popis: Představitel vedení pro kvalitu, reporting, audity, marketing, komunikace, ISO 9001, strategie, analýza rizik

Poradce: Jiří Střelec

1. Vybudování efektivního systému řízení, příprava na certifikaci dle ISO 9001/2000, motivační systém pracovníků, příprava informačního systému.
2. zainteresování všech pracovníků na metrikách procesů zefektivnění práce subdodavatelských firem. To vše s cílem udržet finanční růst firmy.

Související články

1. Byl zaveden procesně řízený systém v souladu ISO 9001/2000, který byl 28. června 2007 certifikován společností TDS CERT. Jednotlivé procesy a jejich výsledky jsou již sledovány prostřednictvím metrik, které management kontroluje týdně a 1x za kvatrál vypracovává hodnocení. Systém je propojen na ekonomické hospodaření společnosti. Pro trvalý rozvoj byl vypracován motivační systém, který pracovníkům zaručuje jistoty pro zajištění vlastních rodin a také odměny závislé na zisku firmy. Majitel firmy Lubomír Spurný poradenskou aktivitu zhodnotil následovně - "Dlouhodobě problematické oblasti se vyřešili, zásluhou nového přístupu, který do firmy vnesl poradce. Pracovníci začali silně vnímat potřebu hodnotit každou aktivitu skrze finanční přínosy. Zavedný systém díky své jednoduchosti se stal přirozeným a pomohl nám všem vidět firmu jako jeden funkční celek. To vše mělo velmi pozitivní vliv na rozvoj firmy. Externí poradce zaujal svým přístupem a rozpoutal diskuse, které dříve nebylo možné otevřít."

2. Byl zaveden systém reportů, kde každý odpovědný pracovník při zpracování (plánování a realizaci) vlastních zakázek, servisu, reklamací apod. si zapisuje data do přehledu ve kterém zakázku řídí. Z přehledu se generují reporty, aby pracovník viděl vlastní výkon, stav svých zakázek a také podklady pro majitele firmy. 

 

Vyjádření majitele

V dnešní době je každý business založen na správné komunikaci, prezentaci na veřejnosti a také správném vystupování ve společnosti. To vše jsou důvody proč již skoro dva roky spolupracuji s Jiřím Střelcem a Lubomírou Slušnou. Jejich doporučení nám pomohla kvalitně řešit celou řadu problémů. Až při jejich práci jsem pochopil, že osobní poradce může být přímo prospěšný nejen v businessu, ale i pro vlastní život. 

 

Lubomír Spurný 

majitel

Diskuze k článku

Obor

Metoda

Norma

Poradci

Myšlenky poradce

„Účinné změny začínají u Vás“ více >>

Martina Václavíková

Moje babička říkávala: Ryba smrdí od hlavy. A když se dědovi něco nelíbilo, říkal, že dotyčný: Káže vodu a pije víno. I když se nám takové výroky nemusí líbit, je v nich lidová moudrost, která dokáže změnit svět nejen vaši firmu. Lidé v organizaci mají vzácnou schopnost, přizpůsobit se prostředí, které pro ně manažeří vytvářejí. Chcete-li účinné změny, které budou navíc rychlé a levné, začněte se ptát, jak k danému problému sami jako manažeři příspíváte. 

Přejete si být informováni o nových článcích, metodách, řešeních z praxe, školeních, nabídkách?

Pokud hledáte konkrétní téma a nemůžete jej najít, napište majiteli na info@vlastnicesta.cz

Kvóty auditu
Mapa procesů
Koš - barva neshoda?
Diskriminace ISO
Formální strategie
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Další informace